Velikost prstenu

Snubní prsten vybíráme jako trvalejší šperk. Proto je důležité znát správnou velikost. Pokud svoji velikost neznáte, máte několik možností:

 

Kovové měřící kroužky

Nechte si změřit prst pomocí sady měřících kroužků. Sadu kroužků všech velikostí máme k dispozici v každé kamenné prodejně. Kroužků si vyzkoušíte více a zjistíte, která velikost vám nejlépe "sedí", jde pohodlně svlékat a netlačí. Tato možnost je jednoznačně nejpřesnější a doporučujeme ji.

Průměr jiného prstenu

Změřte vnitřní průměr prstenu, který nyní nosíte a podle tabulky zjistíte velikost prstenu. Pokud uvažujete o širokém snubním prstenu, je nutné objednat prsten o jednu velikost větší.

 

Měření velikosti

Přepočet průměru prstenu na velikost

 

Obvod prstu v milimetrech

Vnitřní obvod prstenu v milimetrech je velikost prstenu. Velikost prstenu 54 znamená, že prsten má ve svém vnitřním obvodu 54 milimetrů.

Změřte obvod prstu pomocí papírového proužku. Proužek by měl být široký stejně jako vybraný prsten (šířku prstenů uvádíme v detailu výrobku v záložce Více informací). Při tomto způsobu měření je důležité dát pozor na tyto skutečnosti:

  • Prsty  během dne mění svůj obvod. Odpoledne jsou tlustší než ráno. Po námaze naměříte větší velikost než v klidu. Měřit byste měli nejlépe odpoledne, když nejste po namáhavém treninku.
  • Vezměte v úvahu, že prsten musí přejít přes kloub. Proto proužek příliš neutahujte.

 

Objednáte-li si špatnou velikost

Pokud se stane, že vám vyrobený prsten velikostně nevyhovuje, zavolejte nám a my Vám pomůžeme. Záleží však na vzoru prstenu:

  • nekamenový vzor: velikost můžeme upravit o 1 číslo. Cena za změnšení je 165 Kč,  za zvětšení 237 Kč.
  • kamenový vzor: je nutné vyrobit prsten nový. Budeme Vám účtovat 500 Kč plus případné doúčtování materiálu
  • kamenový vzor s kameny po celém obvodu: je nutné vyrobit prsten nový. Budeme Vám účtovat 1000 Kč plus případné doúčtování materiálu
 

Copyright © 2014 - 2020 SOLITER, a.s. - všechna práva vyhrazena | Webdesign: JWDesign